Ünlü Sanatçı Hayati Misman’ın Atölye Konuğuyduk…

“Çağsav Atölye Günleri”nin ilki 20 Mart 2024 Çarşamba günü, ünlü sanatçımız Hayati Misman’ın atölyesinde gerçekleşti.
Sanatsal yaratı serüvenini; özgün baskı resim, akrilik/yağlıboya resimler, heykeller, dekupeler ve kolaj yöntemiyle yaptığı kendine özgü kaplama metal eserlerle çeşitlendirerek sürdüren kıymetli sanatçı Hayati Misman; iç tasarımını kendisinin yaptığı, özel atölyesinde, “ÇAĞSAV Atölye Günleri” kapsamında seçkin bir sanatsever grubunu konuk etti. 
Ömrünü, yapıtlarına ve üniversitelerde verdiği güzel sanatlar eğitimine adamış usta sanatçı Hayati Misman’ın 50 yılı aşkın bir süredir özgün imgelemiyle oluşturduğu sanatsal birikiminden seçkin örneklerin yer aldığı atölyesinde görkemli bir sanat şöleni yaşandı. Misman Hocanın kılavuzluğunda, eski öğrencilerinden ressam Hüseyin Yıldırım ve Mustafa Orhun küçük  boyutlu bir gravür baskısını yaptılar. Katılımcı sanatseverlerden bazıları da gravür tekniğiyle baskı yapmayı deneyimledi. Etkinlike, kısa yaşam öyküsünü anlatarak ve konukların kendine ilişkin sordukları soruları yanıtlayan Misman duygulu anlar yaşadı.
Etkinlik sonunda kura çekilerek, şanslı bir katılımcı özgün bir eserin sahibi  oldu. “Atölye Günleri” sponsoru Mia Mito Coffee’nin ve Clay and More’un özel ikramlarıyla renkli, heyecanlı ve çoşkulu bir sanat günü yaşandı.

ÖNCEKİ

"Yine / Yeniden" kitabı çıktı

SONRAKİ

“ÇAĞSAV Atölye Günleri”nin ikincisi H.Ü. G.S.F. Seramik ve Cam Bölümü’nde gerçekleşti.