Haberler

BASIN BÜLTENİ 7 Mart 2020

ÇAĞSAV Onur Ödülleri

Hayati Misman ile Odunpazarı Modern Müze'ye

Ödüller 23 Mart'ta  törenle sunulacak.

Çağdaş Sanatlar Vakfı -ÇAĞSAV’ın, olağanüstü başarıları, olumlu çalışmaları ve sanata destekleri nedeniyle öne çıkan gerçek ve tüzel kişileri ödüllendirmek, bu kişilere toplumun şükranlarını sunmak amacıyla 2001'den bu yana sürdürdüğü ÇAĞSAV Onur Ödülleri'nin, 2019 yılı için  kişisel olarak ressam- eğitimci Hayati Misman'a,  kurumsal olarak da Eskişehir'deki Odunpazarı Modern Müze'ye (OMM)  verilmesi kararlaştırıldı. Ödüller 23 Mart  2020  Pazartesi  günü saat 18.30'da Ankara'da, Erimtan Müzesi'nde düzenlenecek törenle sunulacak.

Vakıf Yönetim Kurulu'nda gösterilen adaylar arasından yönetmelik hükümlerine göre yapılan oylama sonucu 2019 yılı için verilmesi kararlaştırılan ödüllerin gerekçelerini ÇAĞSAV Başkanı Şefik Kahramankaptan şöyle açıkladı:

ÇAĞSAV Onur Ödülü 2019 (Kişisel):

Resmin temeli sayılan desene verdiği önem,  gravür sanatının yaygınlaşması ve uygulamalarının zenginleştirilmesi yönündeki çabaları, bu alanda geliştirdiği yeni teknikler, eğitmen olarak değişik kurumlarda verdiği özverili hizmetler, yetiştirdiği başarılı öğrenciler, özgün baskı ve tuval resmi alanında ulaştığı olgun sanat dili, insan üzerine yorumları,  Türk resim sanatını bienaller ve sergilerde yurtdışında başarıyla temsil etmesi nedeniyle Hayati Misman'a verilmiştir.

ÇAĞSAV Onur Ödülü 2019 (Kurumsal):

Mimarisinde yerel ve evrensel yaklaşımı kaynaştırarak geçmişle günümüz arasında yapısal bağ oluşturması, plastik sanatların toplumun her kesimiyle buluşarak yaygınlaştırılması, sanat hakkındaki bilgi ve görgünün arttırılması yönündeki etkin çabaları, çağdaş sanatı günümüzün teknolojik gelişmelerini de dikkate alarak geniş bir yelpazede ele alması, Türkiye ve Eskişehir'in tanıtımına yaptığı olumlu katkılar nedeniyle Sayın Erol Tabanca öncülüğünde oluşturulan Odunpazarı Modern Müze'ye (OMM) verilmiştir.

Ödül Töreni, 23 Mart 2020 Pazartesi günü saat 18.30'da Ankara Kalesi'ndeki Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi'nde yapılacak. Vakıf kurucularından heykeltraş Mehmet Aksoy'un imzasını taşıyan Ödül Heykelciliği bu törende sahiplerine sunulacak. 

 

  

 

 

Çağdaş Sanatlar Vakfı Hakkında

Çağdaş Sanatlar Vakfı'nın 1999'dan bu yana süregelen öyküsü, girişimleri ve sonuçları. Vakıf hakkında merak ettikleriniz.

Devamını Oku

Çağsav Müzik CD'leri

Çağdaş Sanatlar Vakfı üretimi olan tüm CD'leri buradan satın alabilirsiniz. Çağdaş Çok Sesli Türk Müziği besteci ve icracılarımızın emeklerini ÇAĞSAV Müzik değerlendiriyor ve tanıtıyor. Devamını Oku

Çağsav Onur Ödülleri

ÇAĞSAV’ın, vakıf senedindeki amaçları doğrultusunda, olağanüstü başarıları, çalışmaları ve destekleri nedeniyle öne çıkan gerçek ve tüzel kişileri her yıl ödüllendiriyoruz. Devamını Oku

Çağdaş Sanatlar Vakfı

Yazışma ve Kargo: Angora Evleri Deniz Sokak No:4 06800 Çayyolu / ANKARA

Vakıf Merkez: Ceyhun Atıf Kansu Caddesi 1246. Sokak Güzelyurt Apartmanı No:3/3 Cevizlidere 06540 / Balgat / ANKARA

E-Mail: info@cagsav.org