Haberler

BASIN BÜLTENİ 19 Mart 2018

ÇAĞSAV Onur Ödülleri 

Yıllmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi ile Zafer Gençaydın'a

Ödüller 31 Martta  törenle sunulacak.

Çağdaş Sanatlar Vakfı -ÇAĞSAV’ın, olağanüstü başarıları, olumlu çalışmaları ve sanata destekleri nedeniyle öne çıkan gerçek ve tüzel kişileri ödüllendirmek, bu kişilere toplumun şükranlarını sunmak amacıyla 2001'den bu yana sürdürdüğü ÇAĞSAV Onur Ödülleri'nin, 2017 yılı için  kurumsal olarak Eskişehir'deki Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ne, kişisel olarak da ressam- eğitimci Zafer Gençaydın'a verilmesi kararlaştırıldı. Ödüller31 Mart  2018 Cumartesi  günü Ankara'da, Erimtan Müzesi'nde düzenlenecek törenle sunulacak. 

Vakıf kurucularından heykeltraş Mehmet Aksoy'un imzasını taşıyan Ödül Heykelciliği Gümüş-Bronz  döküm olarak her yıl olduğu gibi gene URART tarafından hazırlandı. Vakıf Yönetim Kurulu'nda gösterilen adaylar arasından yönetmelik hükümlerine göre yapılan oylama sonucu kararlaştırılan 2 ödülleringerekçelerini ÇAĞSAV Başkanı Şefik Kahramankaptan şöyle açıkladı:

ÇAĞSAV Onur Ödülü Heykelciği 2017 (Kurumsal) : Türkiye ve Eskişehir yöresi tarihinin yaşatılması, önemli sanatçılarımızın genç kuşaklara öğretilip tanıtılması amacına hizmet eden,  geliri engelli ve kız çocukların eğitimine harcanan, Türkiye’nin ilk yerli balmumu heykel müzesi olan Eskişehir'deki Yılmaz Büyükerşen  Balmumu Heykeller Müzesi'ne verilmiştir.

ÇAĞSAV Onur Ödülü Heykelciği 2017 (Kişisel) : Sanat eğitimine katkıları, pek çok sanatçı yetiştirmesi, resimde soyut kavramının doğru öğretilmesi ve öğrenilmesine katkıları, estetiğin felsefeyle nasıl besleneceğini ortaya koyması ve önemli soyut örnekleri Türk resim arşivlerine kazandırması nedeniyle Ressam – Öğretmen Zafer Gençaydın’a verilmiştir.

Ödül Töreni, 31 Mart Cumartesi günü saat 18.00'da Ankara Kalesi'ndeki Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi'nde yapılacak. Törenden önce saat 16.00'da Prof. Yılmaz Büyükerşen, Erimtan Müze Hikâyeleri Söyleşi Dizisi'nde konuşacak.

   
 Zafer Gençaydın  Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen

 

  

 

 

Çağdaş Sanatlar Vakfı Hakkında

Çağdaş Sanatlar Vakfı'nın 1999'dan bu yana süregelen öyküsü, girişimleri ve sonuçları. Vakıf hakkında merak ettikleriniz.

Devamını Oku

Çağsav Müzik CD'leri

Çağdaş Sanatlar Vakfı üretimi olan tüm CD'leri buradan satın alabilirsiniz. Çağdaş Çok Sesli Türk Müziği besteci ve icracılarımızın emeklerini ÇAĞSAV Müzik değerlendiriyor ve tanıtıyor. Devamını Oku

Çağsav Onur Ödülleri

ÇAĞSAV’ın, vakıf senedindeki amaçları doğrultusunda, olağanüstü başarıları, çalışmaları ve destekleri nedeniyle öne çıkan gerçek ve tüzel kişileri her yıl ödüllendiriyoruz. Devamını Oku

Çağdaş Sanatlar Vakfı

Yazışma ve Kargo: Angora Evleri Deniz Sokak No:4 06800 Çayyolu / ANKARA

Vakıf Merkez: Ceyhun Atıf Kansu Caddesi 1246. Sokak Güzelyurt Apartmanı No:3/3 Cevizlidere 06540 / Balgat / ANKARA

E-Mail: info@cagsav.org